Logo T-L

T-L s.r.o.
Jasovská 7
851 07 Bratislava
e-mail: l.kordos@t-l.sk

 
 


Jedinečná závlaha už aj na našom trhu

T-L s hydraulickým pohonom pre nepretržitý pohyb Vašej závlahy

Americká spoločnosť T-L Irrigation Company so sídlom a výrobnými závodmi v meste Hastings, Nebraska sa zaoberá závlahovými systémami už od roku 1955. T-L je významným výrobcom hydraulicky poháňaných závlahových systémov. Závod T-L sa rozprestiera na ploche 16ha a zabezpečuje kompletnú výrobu a galvanizáciu svojich potrubí. Uvedený systém vznikol na základe dlhodobého výskumu a testovania, ktorých cieľom bolo dosiahnuť najlepšiu kvalitu a najlepší výkon. Viac než 50 rokov sa sústreďujeme na výrobu zavlažovacích zariadení a firma zároveň disponuje s viac než 250 predajcami po celom svete. Spokojných farmárov so zavlažovacími zariadeniami T-L môžete nájsť na každom svetadiele, v 60 krajinách nevynímajúc Slovensko. Naša spoločnosť T-L s.r.o. dostala teritoriálne zastúpenie v rámci strednej Európy a sme radi, že Vám môžeme predstaviť naše unikátne zariadenia.

Výhody T-L

T-L pivotné systémy využívajú hydraulický pohon pre nepretržitú prevádzku. Tento systém prináša rovnomerný prísun vody alebo dodávku poľnohospodárskej chémie, čo má za následok bezkonkurenčnú jednotnosť zavlažovania a zlepšenie rastlinnej výroby. Neexistuje žiadny "spoking efekt( prerušovaný efekt)"z nerovnosti dodávky vody ako pri štart- stop zariadeniach, teda ako pri elektricky poháňaných systémoch. Na T-L pivotnom systéme neexistuje vysoké napätie elektrickej energie. Budete mať istotu, že každý môže pracovať v okolí vášho T-L spokojne a bezpečne. Zo skúsenosti možno potvrdiť, že T-L zavlažovacie systémy majú menej prestojov ako konkurenčné značky. T-L pohony sú neporaziteľné v prenose sily prevodovky na koleso, v dodávaní pravidelnej energie na každé koleso z hydraulického motora, ktorý je priamo napojený na jednotku pohonu. Naše hydraulické pohony využívajú rovnaké hydraulické komponenty ako v iných poľnohospodárskych strojoch, čo znamená, že nepotrebujete špecialistov na prevádzku. Počas 50- tich rokov nášho vývoja sme nazbierali tisíce hodín výskumu pre zabezpečenie spokojnosti našich zákazníkov k dokonalému zavlažovaniu.

T-L hydraulický pohon poskytuje množstvo výhod, ktoré vám elektrické systémy nemôžu ponúknuť:

  • nepretržitý pohyb, vďaka ktorému dosiahnete rovnomernú aplikáciu vody
  • výhoda nízkeho tlaku, postačujúci tlak od 1,5 do 3 barov
  • vylepšený pohon, ktorý zabraňuje systému zapadnúť
  • konštantný tlak hydraulického čerpadla, ktorý prenáša stály krútiaci moment, pri akejkoľvek rýchlosti

Opravy a náklady na údržbu sú výrazne znížené v dôsledku neustáleho pohybu hydraulickým pohonom. Tak tiež absencia štart- stop prevádzky predlžuje životnosť prevodovky. T-L prevodovka poskytuje k dispozícii najdlhšiu záruku: 24.000 hodín alebo 8 rokov pre planetárne prevody a 16.000 hodín alebo 8 rokov na pohony závitkových (šnekových) prevodov. Časté opravy elektrických komponentov, prestoje, čakanie na elektrikára a nadmerné náklady na opravu, nie sú pre T-L problematikou. Dobrý manažment zavlažovania je nevyhnutný pre poľnohospodársky úspech. Jednoduchý design zariadení T-L vám umožní spoľahlivo zvládnuť vaše hospodárstvo bez akýchkoľvek prestojov zavlažovania. T-L vám dodá pocit spokojnosti a bezstarostnosti. V tomto zložitom svete vám uľahčí prácu a ušetrí čas, čo rovnako ocení aj vaša rodina.

T-L hydrostatický pohon ponúka veľa prvkov, ktoré nie sú obsiahnuté v elektrických pivotoch. Na rozdiel od prerušovanej funkcie elektrických modelov, každá veža v systéme T-L sa pohybuje bez prerušenia. Toto je obzvlášť výhodné pre nízkotlakové systémy, kde rovnaký prísun vody je zásadný pre zavlažovanie - aplikáciu hnojiva, herbicídov alebo pesticídov. Možnosť, že by sa veža závlahového systému T-L zastavila, je zredukovaná na minimum vylepšeným pohonom, ktorý zabezpečuje nepretržitý pohyb na mokrom, či tvrdom povrchu. Konštantná, hladká činnosť taktiež znižuje opotrebovanie všetkých hybných komponentov a zároveň znižuje nadbytočný odber energie, ktorá sa vyžaduje na zastavenie a opätovné spustenie jednotlivých veží. Pri T-L systéme nedochádza k strate efektivity, keďže sila potrebná na beh systému sa upravuje súčasne s rotáciou jednotlivých pivotov. Všetky T-L zavlažovacie systémy využívajú netoxickú "Hydroclear" hydraulickú tekutinu s prídavným balíkom, špeciálne vyrobeným pre ochranu jednotlivých častí pred ich nadmerným opotrebovaním, v dôsledku čoho sa zaručuje dlhá životnosť hydraulického systému.

T-L zavlažovací systém - centrálny pivot

Naše centrálne pivoty sú špecificky konštruované pre nízku rýchlosť a vysoký krútiaci moment, ich operačný režim je rovnako skvelý v každom smere pohybu. Jednoduchý prístup pre údržbu. T-L pohony centrálnych pivotov sú bezpečne zakryté a spojené priamo s hydraulickým motorom, čím eliminujeme prídavné redukcie, U- spoje a nechránené pohyblivé komponenty. Možnosť vybrať si centrálny pivot s pozinkovanej ocele, hliníka, nerezovej ocele alebo dvojmo potiahnutého polyuretánového potrubia v priemeroch od 5", 6"( hliník), 6 5/8", 8" a 10".Konečný výsledok: dlhé roky starostí sú preč.

T-L zavlažovací systém- Lineárne zavlažovacie systémy

T- L lineárne zavlažovacie systémy majú rovnakú koncepciu hydraulického pohybu ako naše pivoty a môžu operovať( držať si priamy smer) pomocou brázdy, nadzemného kábla, prípadne zakopaného drôtu. Vodou môžu byť napájané buď z kanála, alebo napájacej hadice. Z množstva rozmerov si môžete vybrať mäkkú alebo tvrdú napájaciu hadicu pre najdokonalejšie splnenie Vašich požiadaviek.

Na záver

T-L hydraulický koncept je revolučný v celom odvetí a vysoko spoľahlivý. Pokiaľ potrebujete spoľahlivé zavlažovanie, pravidelnú aplikáciu vody ku Vašim plodinám a Váš čas túžite radšej tráviť príjemnejšími vecami, neváhajte sa obrátiť na T-L.

Vystavené 6.10.2011

Autor textu: Lukáš Kordoš